Ретро на денот: Мадона ја пее „Take a Bow“ во живо по 21 година

Последниот пат кога Мадона ја пеела песната „Take a Bow“ во живо, се емитуваше втората сезона на ТВ серијата „Пријатели“, а некои од вас штотуку дојдоа на овој свет.

retro-na-denot-madona-ja-pee-take-a-bow-vo-zivo-po-21-godina-01.jpg

Мадона ретко кога ја пеела оваа балада во живо, вклучувајќи го настапот и за AMA во 1995-та година.

Сега, по 21 година, повторно се најде на нејзината листа за изведба на нејзината тура „Rebel Heart“.

Уживајте во романтичната мелодија:

 

@Madonna "Take A Bow" performance for the very first time. #Taipei #rebelhearttour

A video posted by Guy Oseary (@guyoseary) on

Како и во снимката од фановите кои биле дел од концертот:

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg