Ретро на денот: Мадона ја пее „Take a Bow“ во живо по 21 година


Ретро на денот: Мадона ја пее „Take a Bow“ во живо по 21 година

Последниот пат кога Мадона ја пеела песната „Take a Bow“ во живо, се емитуваше втората сезона на ТВ серијата „Пријатели“, а некои од вас штотуку дојдоа на овој свет.

retro-na-denot-madona-ja-pee-take-a-bow-vo-zivo-po-21-godina-01.jpg

Мадона ретко кога ја пеела оваа балада во живо, вклучувајќи го настапот и за AMA во 1995-та година.

Сега, по 21 година, повторно се најде на нејзината листа за изведба на нејзината тура „Rebel Heart“.

Уживајте во романтичната мелодија:

 

@Madonna "Take A Bow" performance for the very first time. #Taipei #rebelhearttour

A video posted by Guy Oseary (@guyoseary) on

Како и во снимката од фановите кои биле дел од концертот:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Пеење на едно 12-годишно девојче на „Britain’s Got Talent“ од кое ќе ве полазат морници Ако сте ја слушнале песната „Defying Gravity“ од бродвејската претстава „Wicked“...
Кои земји се првите 10 финалисти на Евровизија 2016? (видео) Се одржа првата полуфинална вечер од овогодинешната Евровизија во која учествува...
Ретко видено фотографии од легендарниот бенд Битлси Фотографот Мајк Митчел кога имал само 18 години го фотографирал легендарниот бен...

Најчитани неделава