Последниот настап на Кели Кларксон на Американски идол го расплака целото жири (видео)

Американскиот идол е во својата 15-та и последна сезона и дури и да престанавте да го гледате по извесен период, настапот на Кели Кларксон со сигурност ќе ве натера уште да погледнете по некое видео на YouTube.

mokjen-nastap-na-keli-klarkson-od-koj-nikoj-ne-moze-da-gi-vozdrzi-solzite-01.jpg

Кларксон, која е бремена и во 7-от месец, ја пее песната „Piece by Piece“ - емоционална песна која ја посветила на семејството.

На самата сцена започнува да плаче. Солзи течат од нејзините очи, но и од очите на жирито - лицето на Кит Урбан е црвено, а и очите на Џенифер Лопез блескаат од солзи.

Кели завршува ги брише солзите и се извинува: „Извинете, бремена сум и во мене настана бура од хормони... Носталгична сум и не ми се верува дека ова е последната сезона и да, навистина ми е жал што не можев да се воздржам“.

 

Kelly Clarkson Performs "Piece by Piece"

Everyone is crying after that emotional performance from Kelly Clarkson.

Posted by American Idol on Thursday, February 25, 2016

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg