Лејди Гага го расплака Холивуд со моќниот настап на Оскарите (видео)


Лејди Гага го расплака Холивуд со моќниот настап на Оскарите (видео)

Лејди Гага заедно со жртви на сексуално насилство на овогодинешните Оскари имаше моќен настап со песната „Til It Happens to You“.

mokjniot-nastap-na-lejdi-gaga-na-oskarite-01.jpg

Лејди Гага за оваа песна беше номинирана за Оскар за најдобра оригинална филмска песна, заедно со Дајен Ворен која е номинирана по 8-ми пат, но статуетката ја освои Сем Смит.

Песната е напишана за документарецот „The Hunting Ground“ кој ја истражува темата силување во студентските кампуси во Америка.

Настапот на Гага беше најавен од американскиот потпретседател Џое Биден кој зборуваше за кампањата „It’s On Us“ на Белата куќа.

Настапот на Гага:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Каверот на песна од Спајс Грлс кој стана вирална сензација затоа што го сподели Викторија Бекам Поминаа 20 години откако Спајс Грлс ја објавија песната „Wannabe“ и оттогаш па н...
Топ 5 хитови од лето 2007 vs. Од лето 2017: Кои се подобри? Пред 10 години, работите не беа така сложени како што се денес. Тогаш не се мисл...
„Hello“ на Адел звучи уште помоќно во живо (видео) Песната со која Адел се врати на сцената преку ноќ сруши неколку рекорди, а по и...

Најчитани неделава