Адел ја отвори турнејата во Белфаст - Дел од атмосферата низ фотки и видеа

Без голема конкуренција, Адел моментално ги доживува своите 5 минути слава и може да продаде апсолутно сè ако го стави нејзиното име во преден план.

adele-ja-otvori-turnejata-vo-belfast-del-od-atmosferata-niz-fotki-i-videa-001.jpg

27-годишната ѕвезда синоќа го одржа својот прв концерт на веќе распродадената турнеја, во Белфаст.

По паузата од 2011-та, со спектаклот ги потсети присутните што им недостасувало цели 4 години.

Само мал дел од атмосферата низ видеа и фотки:

 М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg