Русија ќе биде победник на Евровизија 2016? Објавена песната на згодниот руски претставник (видео)

Традиционално како и секоја година, така и оваа се шпекулира за можниот победник на Евровизија 2016.

rusija-ke-bide-pobednik-na-evrovizija-2016-objavena-pesnata-na-zgodniot-ruski-pretstavnik-01.jpg

Овојпат, се работи за згодниот русин Сергеј Лазарев.

Неговата емотивна нумера насловена како You Are The Only One доаѓа со едноставен, но интересен спот кој му донесе светска слава за само неколку дена.

„Мислам дека песната има неверојатен магнетизам и моќ. Кога првпат ја слушнав во студио, останав зачуден од емоциите и енергијата во неа. Токму тоа влијаеше на мојата одлука да ја прифатам можноста да учествувам на Евровизија,“ нескромно вели згодниот русин.

Преслушајте и кажете што мислите - има шанси за победа?

М. Д. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg