4 преработки на песните на Дрејк кои звучат подобро од оригиналот

Канадскиот рапер Дрејк очигледно го има рецептот за успех со оглед на многубројните хитови, иако не сме точно сигурни зошто.

4-prerabotki-na-pesnite-na-drejk-koi-zvucat-podobro-od-originalot-01.jpg

Можеби едноставно e роден под среќна ѕвезда.

Или пак врската со Ријана влијаеше многу на неговата популарност...

Како и да е, слушнете ги овие 4 преработки на неговите песни и пресудете дали се подобри од оригиналната верзија:

Drake – „Hotline Bling“


The Voice 2015 - Amy Vachal


Disclosure - Hotline Bling (Drake cover in the Live Lounge) ft. Sam Smith

Drake – Trust issues


Trust Issues - Drake (Cover by Emmalyn & DJ Hunt)

Drake – Marvins Room


Conor Maynard Covers | Drake - Marvins Room

(О)Милена | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg