Се сеќаваме: 6-те најлегендарни настапи на Принц

Музичката легенда Принц, почина во неговиот дом во Минесота, а она по што ќе остане запаметен се неговите феноменални настапи полни со страст.

kje-ostanat-zapameteni-6-legendarni-nastapi-na-princ-01.jpg

Токму изведбите го направија 57-годишниот музичар еден од најпродаваните поп артисти на сите времиња и култна фигура во музиката.

Неговите јавни настапи беа легендарни, а често траеја и по 3 часа.

Некои од неговите најдобри моменти на сцената:

Medley, Super Bowl XLI, 2007

„I Wanna Be Your Lover“, Capitol Theatre, 1982

„She's Always in My Hair“, Arsenio Hall Show, 2014

Rock and Roll Hall of Fame, 2012

„Creep“ cover, Coachella, 2008

Welcome 2 America tour, 2011

Неговите настапи низ фотографии:

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg