Победничкиот настап на Украина на Евровизија 2016 (видео)

Многу талентирани артисти и луѓе кои напорно се погрижија не само за совршениот настап, туку и за одличниот изглед на пејачите кои вредно се потрудија да се појават на врвот на евровизиската листа.

ukraina-pobednik-na-evrovizija-2016ta-01.jpg

Но, само една земја може да се најде на првото место, заслужно да ги добие 12-те поени од поголемиот дел од земјите натпреварувачки и да биде летниот евровизиски хит кој ќе го слушаме до наредното шоу.

По многу претпоставки и очекувања, Русија се очекуваше да биде победникот на овогодинешната Евровизија. При гласањето се бореа Австралија, Украина, Шведска и Русија.

На крајот, на првото место, со убедливо водство победи „Jamala“ од Украина со песната: „1944“.

Победникот на Евровизија:

Н. Г | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg