По три години пауза: Џастин Тимберлејк го објави спотот за „Can't Stop the Feeling“

Џастин Тимберлејк штотуку го објави долгоочекуваното видео за новата песна „Can't Stop the Feeling“ и во него никој не може да престане да танцува.

po-tri-godini-pauza-dzastin-timberlejk-go-obajvi-muzickoto-video-za-can-t-stop-the-feeling-01.jpg

На почетокот можеме да го видиме Тимберлејк како ужива во својот појадок, а потоа следат група луѓе кои никако не можат да престанат да танцуваат на ритамот на неговата нова песна.

По три години пауза, еден од омилените пејачи и добитници на Греми награди, конечно се врати на сцената.

Песната се очекува да стане вистински летен хит оваа година:

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg