Викторија Бекам пее хип-хоп: Објавен нејзиниот соло албум по 13 години криење

Заборавете на повторно спојување на Спајс Грлс, дали знаевте дека Викторија Бекам во 2003-та година се обиде да направи свој соло Хип-Хоп албум?

retro-na-denot-hip-hop-albumot-na-viktorija-bekam-od-2003ta-godina-01.jpg

Албумот кој требаше да биде насловен како „Come Together“ никогаш не беше издаден, но сега имаме можност да слушнеме 6 песни кои требаше да бидат дел од тој албум.

Песните биле продуцирани со Дејмон Деш, човекот кој стои зад „Roc-A-Fella Records“ заедно со Џеј Зи.

Преслушајте ги песните:

„Baby Boy“

„He's My Lover“

„Jealous Ones“

„Valentine“

„DAT Simple (feat M.O.P)“

„That Dude“

Што мислите, ќе успееше да се прослави со овој албум?

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg