Само Адел може да биде симпатична кога ќе си го заборави текстот на песната, па ќе опцуе на сцена (видео)

Адел моментално е една од најуспешните пејачки, но тоа не значи дека се плаши да признае кога ќе погреши, напротив, веројатно ќе се насмее на сопствена сметка.

samo-adel-moze-da-bide-simpaticna-koga-ke-si-go-zaboravi-tekstot-na-pesnata-pa-ke-opcue-na-scena-01.jpg

Така, на концертот во Лисабон отпеа погрешни зборови... Веднаш сфаќа каква грешка направила, престанува да пее и започнува да се смее.

Во истиот момент јавно се изјасни пред публиката дека ги кажала погрешните зборови.

Тогаш во видеото почнувате да слушате громогласна смеа.

Можеби е одлична пејачка, но тоа не значи дека не е само човек кој може да погреши... посебно кога пее песна од нов албум.

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg