Најголемиот фан на Спајс Грлс: Адел повторно запеа нивна песна (видео)


Најголемиот фан на Спајс Грлс: Адел повторно запеа нивна песна (видео)

Адел е познат фан на Спајс Грлс, па воопшто не изненадува тоа што реши да запее една од нивните песни на свој концерт, поточно реши да ја имитира Гери Халивел.

adel-kako-najgolem-fan-na-spajs-grls-zapea-nivna-pesna001.jpg

Во Твитер објавата на Мелани Кишолм, Адел извикува „Spice Girls!“ за кратко потоа да се насмее силно и да каже дека „не е спајсица“ и да започне да пее.

adel-kako-najgolem-fan-na-spajs-grls-zapea-nivna-pesna-01.png

28-годишната пејачка ги покажа своите пејачки и танцови способности преку стиховите на хитот од 1997-та година, „Spice Up Your Life“.

Преслушајте:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ед Ширан објави видео за неговата нова песна „Eraser“ и фановите полудеа Сите го очекуваат новиот албум на Ед Ширан овој петок, но никој не очекуваше дек...
8-те „најзаразни“ песни на сите времиња Дали ви се случило кога ќе се замислите или ви е здодевно, во глава да ви се пој...
10 песни кои ги слушавме и преслушувавме во `90-те Модата од `90-те повторно ни се враќа, а секако, ако сте родени во таа декада и ...

Најчитани неделава