Преслушајте: Ријана објави моќна балада специјално за „Star Trek“

Ријана штотуку објави нова песна - „Sledgehammer“. Напишана е од текстописецот кој најчесто соработува со Сиа и е напишана за најновото продолжение на „Star Trek„.

rijana-objavi-nova-pesna-pesvijalno-za-star-trek-01.jpg

Кога ја слушате за првпат ви се чини како да е комбинација од „Diamonds“ и „Chandelier„, во секој случај, одлична песна кои многумина очекуваат да ја слушнат на нејзината турнеја низ Европа.

Ријана дури и објави кратко Инстаграм видео за оваа песна:

 

Got something for y'all tomorrow. ????

A video posted by badgalriri (@badgalriri) on

Што се однесува до филмот, заедно со останатите филмови кои ќе се најдат на големите платна во кино салите, очекуваме да биде уште едно одлично продолжение на сагата.

Сега за сега, уживајте во гласот на Ријана и специјалното видео:

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg