Coldplay со нов албум


Coldplay со нов албум

coldplay-so-nov-album-povekjeColdplay оваа година ќе не развеселат со нов албум. Се надеваат на нешто ново оваа зима. Бендот во моментов работи во сопственото студио во Лондон.

 

Тие внимателно го чуваат својот нов материјал за да не се прошири случајно на интернет.

Само двајца луѓе знаат како да ја отворат снимената датотека“ – вели Крис Мартин. “Дури и ние не знаеме. Треба да бидете вистински хакер и одличен провалник за да влезете во зградата, да ја украдете музиката и потоа да ја измиксате.

Овој албум ќе биде прв по успешниот Viva La Vida Or Death And All His Friends од 2008 година. Погледнете го интервјуто со Coldplay.

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...