Каверот на песна од Спајс Грлс кој стана вирална сензација затоа што го сподели Викторија Бекам


Каверот на песна од Спајс Грлс кој стана вирална сензација затоа што го сподели Викторија Бекам

Поминаа 20 години откако Спајс Грлс ја објавија песната „Wannabe“ и оттогаш па наваму песната имала безброј кавери, танцови точки, видеа инспирирани од неа...

po-spajs-grls-kaverot-na-wannabe-koj-viktorija-bekam-go-obozava-01.jpg

Но, само еден кавер лично на Викторија Бекам ѝ се допадна.

Поранешната спајсица на својот Фејсбук профил сподели видео од девојки кои танцуваат околу светот и ги имитираат спајсиците.

Она што го прави ова видео посебно е тоа што, зборува за важни проблеми со кои се соочуваат младите девојки.

Како, насилство:

po-spajs-grls-kaverot-na-wannabe-koj-viktorija-bekam-go-obozava-1.png

Нееднаквост при можноста за образование:

po-spajs-grls-kaverot-na-wannabe-koj-viktorija-bekam-go-obozava-2.png

Брак на млада возраст:

po-spajs-grls-kaverot-na-wannabe-koj-viktorija-bekam-go-obozava-3.png

Нееднаква плата со посилниот пол:

po-spajs-grls-kaverot-na-wannabe-koj-viktorija-bekam-go-obozava-4.png

Погледнете го целото видео:

За забава, да се потсетиме и на оригиналната песна:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 светски хитови кои не знаевме дека се кавери Каверите на светските хитови се многу актуелни во денешно време. Така се пробија...
Најголемиот фан на Спајс Грлс: Адел повторно запеа нивна песна (видео) Адел е познат фан на Спајс Грлс, па воопшто не изненадува тоа што реши да запее ...
4 години после „Drunk In Love“: Бијонсе и Џеј Зи објавија нова заедничка песна Бијонсе можеби не ја доби наградата на Греми за Најдобар албум на годината, ама ...

Најчитани неделава