Бијонсе за 35-от роденден нè почести со уште еден видео спот

Бијонсе во чест на нејзиниот 35-ти роденден го објави и второто „Lemonade“ видео за песната „Hold Up“ на YouTube.

bijonse-objavi-ushte-edno-video-od-lemonade-01.gif

Сигурно досега имавте можност да ја преслушате песната и сте запознаени со визуелниот албум кој, ако не сте го погледнале цел, тогаш сигурно го знаете жолтиот фустан и уште неколку сцени кои станаа добро познати на социјалните мрежи.

Песната инаку започнува како монолог додека Бијонсе скокнува во вода целосно облечена. На сцената се појавува зборот „Denial“ - негирање.

И тогаш излегува Бијонсе со добро познатиот жолт фустан.

Тука започнува хаосот...

Погледнете го целото видео:

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg