Следната Тејлор Свифт: 12-годишно девојче стигна во финалето на America's Got Talent

Грејс Вандерваал е 12-годишното девојче кое се бори во финалето на „America's Got Talent“ и кое според судиите, посебно Сајмон, би требало да биде овогодишен победник.

slednata-tejlor-svift-12-godishno-devojce-stigna-vo-finaleto-na-america-s-got-talent-01.jpg

Покрај прекрасниот глас, оваа млада натпреварувачка и свири на Укулеле - хавајски жичен инструмент, а и е талентиран текстописец.

На „America's Got Talent“ таа стана најмладиот натпреварувач кој пее исклучиво сопствени песни и е без придружба на музика, освен што самата свири.

Сајмон Кауел ја нарече „наредната Тејлор Свифт“.

Да го погледнеме нејзиниот настап на финалето на „America's Got Talent“: 

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg