Плеј листа за мотивација: 14 песни кои влијаат позитивно штом ги слушнете

Без разлика на тоа дали во овој момент се соочувате со некакви тешкотии или пак, едноставно сакате да најдете начин, моментот штом ќе се вратите од работа, да се релаксирате, неколку песни се идеални за да ги слушнете.

plej-lista-za-motivacija-14-pesni-koi-vlijaat-pozitivno-shtom-kje-gi-slushnete-01.jpg

Овие песни не само што ќе ве инспирираат, туку и ќе ви го направат денот подобар, ќе ве расположат и подготват за сè што ве очекува во блиската или далечна иднина.

14 песни кои треба веднаш да ги слушнете, а можеби и да ги препорачате на пријател:

1. Nas feat Lauryn Hill - „If I Ruled The World“

2. Marvin Gaye - „What's Going On“

3. John Legend & The Roots - „Hard Times“

4. Lauryn Hill - „Forgive Them Father“

5. Marvin Gaye - „Trouble Man“

6. Erykah Badu - „Tyrone“ (Live)

7. Common, John Legend - „Glory“

Уште 7 песни на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg