Божиќни песни без кои зимата не е зима

Божиќ и новогодишните празници не се целосни, ако на масата немаме топло подготвени вкусни јадења од мама и баба, како руска салата, меки кифлички и торти.

bozikjni-pesni-bez-koi-zimata-ne-e-zima-001.jpg

Но, исто така, зимата не е зима, ако додека надвор тивко снежи, ние дома не уживаме во некои од најубавите класични божиќни песни на сите времиња:

1. Bing Crosby - „White Christmas“

https://www.youtube.com/watch?v=w9QLn7gM-hY

2. Nat King Cole - „The Christmas Song (Merry Christmas To You)“

3. Burl Ives  - „A Holly Jolly Christmas“

https://www.youtube.com/watch?v=DtVxFi9C0RA

4. Perru Como - „Santa Claus Is Comin' to Town“

5. Margaret Whiting - „Baby, It's Cold Outside“

Уште 5 песни на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg