Ретко видено фотографии од легендарниот бенд Битлси

retko-videni-fotografii-od-legendarniot-bend-bitlsi-01.jpg

Фотографот Мајк Митчел кога имал само 18 години го фотографирал легендарниот бенд Битлси во 1964-та година.

Тогаш имале настап во Вашингтон Колосеумот каде Мајк имал шанса да ги слуша и секако да ги направи овие неверојатни фотографии кои останале заборавени во неговиот дом цели 47 години.

Ретко видени фотографии од легендарниот бенд:

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg