Се потсетуваме: 23 култни фотки од најголемите рок ѕвезди

Рок музиката со своето појавување донесе многу културни и политички промени во историјата на човештвото.

se-potsetuvame-23-kultni-fotki-od-najgolemite-rok-dzvezdi-01.jpg

Меѓу нив, од Сан Франциско, дојде хипи движењето, а во `70-ите се разви панк културата.

Без разлика на тоа во кое поле потоа продолжи да се проширува, рок иконите кои го почнаа и продолжија овој жанр засекогаш ќе останат запаметени.

А, ова се некои од нивните најдобри фотографии:

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg