Кои се 10-те најдобри песни на сите времиња?

Во морето одлични песни навистина е тешко да се одберат најдобрите. Но, факт е дека голем дел од пејачите и бендовите кои ги слушате денес се тренд кој одминува.

Koi-se-10-te-najdobri-pesni-na-site-vreminja-01.jpg

Вашиот вкус можеби драстично ќе се смени за некое време, па не чудете се доколку не го видите вашето омилено хитче на листата со 10-те најдобри песни на сите времиња, бидејќи таа содржи култни бендови и изведувачи и изгледа вака:

1. Queen – Bohemian Rhapsody

2. Led Zeppelin – Stairway to Heaven

3. Nirvana – Smells Like Teen Spirit

4. John Lennon – Imagine

5. Eagles – Hotel California

6. Guns N' Roses - Sweet Child O' Mine

7. Metallica – One

8. Pink Floyd - Comfortably Numb

 9. Bob Dylan - Like a Rolling Stone

10. The Beatles - Hey Jude

(О)Милена | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg