4 години после „Drunk In Love“: Бијонсе и Џеј Зи објавија нова заедничка песна


4 години после „Drunk In Love“: Бијонсе и Џеј Зи објавија нова заедничка песна

Бијонсе можеби не ја доби наградата на Греми за Најдобар албум на годината, ама тоа не значи дека ќе престане да изненадува со нова музика.

bijonse-i-dzej-zi-prvpat-posle-4-godini-povtorno-zapeaja-zaedno-01.jpg

По настанот, DJ Khaled, на Tidal ја објави песната „Shining“ во која заедно пеат и Бијонсе и Џеј Зи.

Ова е прв сингл од албумот „Grateful“, а песната е прва песна после „Drunk In Love“ од 2013-та, во која Бијонсе и Џеј Зи пеат заедно.

Преслушајте ја песната: 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

9 светски хитови кои не знаевме дека се кавери Каверите на светските хитови се многу актуелни во денешно време. Така се пробија...
Ед Ширан објави видео за неговата нова песна „Eraser“ и фановите полудеа Сите го очекуваат новиот албум на Ед Ширан овој петок, но никој не очекуваше дек...
Најдобрите песни во првите 3 месеци од 2017-та Има уште многу време додека да помине 2017-та година, ама никогаш не е прерано д...

Најчитани неделава