Најсмирувачката песна која некогаш ќе ја слушнете


Најсмирувачката песна која некогаш ќе ја слушнете

„The Flight of the Condor“  е песна напишана од композиторот Даниел Аломиа Роблес од Перу уште во далечната 1913-та година.

najsmiruvackata-pesna-koja-nekogash-kje-ja-slushnete-01.jpg

Во нејзината основа се кријат традиционалните фолк мелодии од луѓето кои живеат на Андите.

Па, не е ни чудно што во 2004-та година, оваа песна страна важен дел од националното богатство на Перу и културата на овој народ.

Инаку, самата песна, дефинитивно ќе ве смири и релаксира: 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ед Ширан објави видео за неговата нова песна „Eraser“ и фановите полудеа Сите го очекуваат новиот албум на Ед Ширан овој петок, но никој не очекуваше дек...
Најголемиот фан на Спајс Грлс: Адел повторно запеа нивна песна (видео) Адел е познат фан на Спајс Грлс, па воопшто не изненадува тоа што реши да запее ...
4 години после „Drunk In Love“: Бијонсе и Џеј Зи објавија нова заедничка песна Бијонсе можеби не ја доби наградата на Греми за Најдобар албум на годината, ама ...

Спонзорирани линкови:

Најчитани неделава