Најсмирувачката песна која некогаш ќе ја слушнете


Најсмирувачката песна која некогаш ќе ја слушнете

„The Flight of the Condor“  е песна напишана од композиторот Даниел Аломиа Роблес од Перу уште во далечната 1913-та година.

najsmiruvackata-pesna-koja-nekogash-kje-ja-slushnete-01.jpg

Во нејзината основа се кријат традиционалните фолк мелодии од луѓето кои живеат на Андите.

Па, не е ни чудно што во 2004-та година, оваа песна страна важен дел од националното богатство на Перу и културата на овој народ.

Инаку, самата песна, дефинитивно ќе ве смири и релаксира: 

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...