Во новиот видеоспот на Кети Пери - Хрчак кој ужива во гурманска храна (видео)

Новиот музички спот на Кети Пери за песната „Chained To The Rhythm“ е чудна комбинација на лесен певлив поп и скриени политички пораки.

nov-video-spo-na-keti-peri-hrcak-koj-uziva-vo-gurmanska-hrana-01.jpg

Но, она што посебно го привлечува вниманието е самата сценографија.

Видеоспотот е посветен на малите слатки хрчаци и минијатурната храна - тренд кој во зема посебен замав во последно време.

Видеото ќе ви донесе радост онака како што ни донесе  и цртанот „Ratatouille“ за малиот глушец кој готви.

Н. Г. | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg