После две години пауза: Лана Дел Реј објави нова песна


После две години пауза: Лана Дел Реј објави нова песна

Поминаа две години откако Лана Дел Реј го објави последниот албум и потоа контроверзната пејачка ја снема од сцената на подолг период.

lana-del-rej-objavi-pesna-posle-dve-godini-pauza

Оваа недела почнале да се објавуваат постери за промоција на новата песна низ Лос Анџелес, a неодамна таа ја објави долгоочекуваната песна „Love“.

Слушнете ја новата песна која без сомнение за кратко време ќе стане хит и ќе ве натера да се вљубите повторно во романтичната Лана:

А. В. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...

Најчитани неделава