Најдобрите песни во првите 3 месеци од 2017-та


Најдобрите песни во првите 3 месеци од 2017-та

Има уште многу време додека да помине 2017-та година, ама никогаш не е прерано да почнеме да правиме листа на песните кои сме сигурни дека ќе ни останат врежани во глава до крајот на оваа година, а можеби и понатаму.

najdobrite-pesni-za-2017-dosega-01.jpg

Песни кои уште сега ги потпевнуваме, слушаме и преслушуваме, обожаваме...

1. Love на Lana Del Rey

2. Green Light од Lorde

3. Slip Away на Perfume Genius

4. Pleasure од Feist

5. Flame на Tinashe

6. Shether на Remy Ma

Уште 6 песни на следната страна...



Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...
Божиќни песни без кои зимата не е зима Божиќ и новогодишните празници не се целосни, ако на масата немаме топло подготв...