Најдобрите песни во првите 3 месеци од 2017-та

Има уште многу време додека да помине 2017-та година, ама никогаш не е прерано да почнеме да правиме листа на песните кои сме сигурни дека ќе ни останат врежани во глава до крајот на оваа година, а можеби и понатаму.

najdobrite-pesni-za-2017-dosega-01.jpg

Песни кои уште сега ги потпевнуваме, слушаме и преслушуваме, обожаваме...

1. Love на Lana Del Rey

2. Green Light од Lorde

3. Slip Away на Perfume Genius

4. Pleasure од Feist

5. Flame на Tinashe

https://www.youtube.com/watch?v=4eB4EGjusrc

6. Shether на Remy Ma

Уште 6 песни на следната страна...Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg