Хит песни кои наполнија 10 години откако првпат ги слушнавме


Хит песни кои наполнија 10 години откако првпат ги слушнавме

2007-ма ни се чини како да беше вчера, а реално, помина дури цела една деценија од тогаш.

hit-pesni-koi-napolnija-10-godini-otkako-prvpat-gi-slushnavme-01.jpg

Тогаш најверојатно бевте горд сопственик на првиот iPhone и слушавте песни од Бијонсе, Ријана, Ферги...

И сигурно, ако ви ја спомнеме „Girlfriend“ на Аврил Лавињ или „Beautiful Girls“ на Шон Кингстон веднаш ќе ви текне да ги потпевнете.

Но, дали знаете дека поминаа цели 10 години откако овие песни беа хитови?

Да се потсетиме на песните кои беа хитови во 2007-ма:

1. Fergie - Glamorous ft. Ludacris

2. Rihanna - Umbrella (Orange Version) ft. JAY-Z

3. Soulja Boy Tell'em - Crank That (Soulja Boy)

4. Britney Spears - Gimme More

5. Sean Kingston - Beautiful Girls

6. T-Pain - Buy U A Drank (Shawty Snappin') ft. Yung Joc

7. Lil Mama - Lip Gloss

8. MIMS - This Is Why I'm Hot

Уште 9 песни на следната страна...Би можело да ве интересира:

За следната журка: Направете си сами плејлиста со хитови од 2000-те Сакате комбинација од носталгија и добра забава? http://themagicipod.com е сајт ...
4 години после „Drunk In Love“: Бијонсе и Џеј Зи објавија нова заедничка песна Бијонсе можеби не ја доби наградата на Греми за Најдобар албум на годината, ама ...
Песни во кои не знаевте дека се пее за секс Веројатно ни самите не сте свесни колку пати досега сте си потпевнувале за секс....

Најчитани неделава