5 нови песни кои ќе ги слушате на repeat во мај 2017-та

Долгоочекувана соработка помеѓу Лана Дел Реј и The Weeknd конечно е тука и се очекува да котира прилично високо на музичките топ листи овој месец.

5-novi-pesni-koi-ke-gi-slusate-na-repeat-vo-maj-01.jpg

Првата песна на Хари Стајлс од бендот One Direction веќе се врти во етерот, како и новата песна на Paramore – Hard times.

Ова се новите хитови кои ќе ги слушате на repeat овој месец:

Lana Del Rey feat. The Weeknd - Lust for Lifе

Harry Styles - Sign of the Times

Paramore - Hard Times

Mary Timony/Helium - XXX

Faith Evans and The Notorious B.I.G. – Legacy

(О)Милена | Црнобело

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg