Кој е најдобриот музички фестивал во светот?


Кој е најдобриот музички фестивал во светот?

Коачела, Burning Man… Постојат многу музички фестивали кои едвај чекаме или да ги погледнеме на фотографии или пак, лично да ги доживееме.

muzickiot-festival-koj-e-proglasen-za-najdobar-vo-svetot-01.jpg

Но, само еден фестивал според многумина се дефинира како најдобриот музички фестивал.

Замислете сè што посакувате и за кое фантазирате кога помислувате на поимот фестивал - нон-стоп забава, добра музика, луда атмосфера и егзотична дестинација.

Сето тоа можете да го добиете на SXM Festival.

Лоциран во срцето на Карибите, поточно на островот Сент Мартин, овој фестивал е совршена комбинација од интернационални диџеи, мирни погледи кон океанското крајбрежје, и секако, добра музика:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...
Џеј Зи се „исповеда“ за гревовите во новото видео пред Бијонсе Откако во ноември Џеј Зи за првпат отворено призна дека бил неверен на својата с...
Божиќни песни без кои зимата не е зима Божиќ и новогодишните празници не се целосни, ако на масата немаме топло подготв...