Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео)


Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео)

Новиот албум на Лана Дел Реј, „Lust For Life“ се очекува да биде објавен и пуштен во продажба наскоро.

lana-del-rej-i-the-weekend-igraat-na-holivudskiot-znak-01.jpg

А, денес можете да уживате во новата песна која официјално беше објавена YouTube.

Истоимената песна како албумот, е направена заедно со The Weeknd, а во новиот официјален видеоспот таа и The Weeknd заиграа на препознатливиот холивудски знак

Погледнете го целото видео:

Инаку, албумот се очекува наскоро, а веќе уште две песни, покрај „Lust For Life“ се објавени на YouTube, „Love“ и „Coachella – Woodstock In My Mind“:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Ед Ширан објави видео за неговата нова песна „Eraser“ и фановите полудеа Сите го очекуваат новиот албум на Ед Ширан овој петок, но никој не очекуваше дек...
Најголемиот фан на Спајс Грлс: Адел повторно запеа нивна песна (видео) Адел е познат фан на Спајс Грлс, па воопшто не изненадува тоа што реши да запее ...
5 нови песни кои ќе ги слушате на repeat во мај 2017-та Долгоочекувана соработка помеѓу Лана Дел Реј и The Weeknd конечно е тука и се оч...

Најчитани неделава