Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео)


Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео)

Новиот албум на Лана Дел Реј, „Lust For Life“ се очекува да биде објавен и пуштен во продажба наскоро.

lana-del-rej-i-the-weekend-igraat-na-holivudskiot-znak-01.jpg

А, денес можете да уживате во новата песна која официјално беше објавена YouTube.

Истоимената песна како албумот, е направена заедно со The Weeknd, а во новиот официјален видеоспот таа и The Weeknd заиграа на препознатливиот холивудски знак

Погледнете го целото видео:

Инаку, албумот се очекува наскоро, а веќе уште две песни, покрај „Lust For Life“ се објавени на YouTube, „Love“ и „Coachella – Woodstock In My Mind“:

Н. Г. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Божиќни песни без кои зимата не е зима Божиќ и новогодишните празници не се целосни, ако на масата немаме топло подготв...
Џеј Зи се „исповеда“ за гревовите во новото видео пред Бијонсе Откако во ноември Џеј Зи за првпат отворено призна дека бил неверен на својата с...
Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...