„Perfect“ - Совршениот дует на Ед Ширан и Бијонсе (видео)


„Perfect“ - Совршениот дует на Ед Ширан и Бијонсе (видео)

Ед Ширан вчера го објави новиот ремикс на неговата песна Perfect, на кој гостува Бијонсе.

sovrsheniot-duet-na-ed-sheeran-i-bijonse-001.jpg

Оригиналната песна се појави на неговиот трет албум, кој беше номиниран за Греми како најдобар поп вокал албум.

Оригиналната верзија на Ед Ширан е сентиментална и романтична, но музичкиот талент на Бијонсе му дава на ремиксот специфичен звук.

4 минути уживање:

М. Д. | Црнобело

Би можело да ве интересира:

Џеј Зи се „исповеда“ за гревовите во новото видео пред Бијонсе Откако во ноември Џеј Зи за првпат отворено призна дека бил неверен на својата с...