Роби се враќа во Take That


Роби се враќа во Take That

robbie-se-vraka-vo-take-that-povekjeПоминаа цели 15 години откако Роби Вилијамс ја напушти најпознатата група на 90-тите – Take That. Зад себе оставија безброј хитови, обожавателки...

 

...скршени срца, фантастични настапи.

Роби стана член на бендот уште како тинејџер, но беше и првиот кој си замина и започна соло кариера.

Она што е интересно е што момците изгледа конечно успејаа да го убедат Роби да им се придружи во новите проекти.

Комплетните Take That почнуваат да снимаат спот за синглот Shame. Веруваме дека бројни обожавателки се радуваат на ова враќање.

robbie-se-vraka-vo-take-that

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...