Роби Вилијамс во Црна Гора

koncert-na-robi-vilijams-vo-cgora-povekjeПо концертите на големите ѕвезди како Мадона и Ролинг Стоунси, Црна Гора ќе биде домаќин на уште една можеби најголема поп сензација. Како што пишуваат...

 

...црногорските медиуми, наредната година на плажата Јаз, концерт ќе одржи Роби Вилијамс.

Тој неодамна се врати на музичката сцена со својот повеќе и од успешен албум, но и со албумот снимен со старите пријатели од групата Take That кој ќе се најде во продажба во месец ноември.

За сега ова е првична информација, останува да видиме колку ќе се реализира.

koncert-na-robi-vilijams-vo-cgora

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg