Сензација: Кинеска Мадона

nova-senzacija-kineska-madona-povekje25- годишната Aji Điha, келнерка од Кембриџ, е вистинска сензација во Кина. Нејзините песни, продадени во 100 милиони примероци, ја прават една...

 

...од најпродаваните светски уметници – пренесува SkyNews.

Заради нејзината музика и секси изглед, кинезите ја нарекуваат Мадона. Работата како келнерка во фамилијарниот ресторан, ја заменила со бината која била нејзин сон уште од малечка.

Откако се појавила во спотот на раперот Фјуџитив, Aji се сели од Англија во Кина, каде го снима својот прв албум “Try me”  во 2007-ма година.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg