Шерил Кол - Promise this

novo-od-seril-kol-promise-this-povekjeПејачката Шерил Кол, го промовираше својот нов сингл “Promise this” кој веднаш наиде на позитивни критики. Синглот е најава за вториот албум кој ќе...

 

...се вика “Messy Little Raindrops”, а се очекува да биде завршен во ноември.

Во спотот, кој го режира Софи Милер, Шерил се појавува како балерина која танцува со мистериозен маж.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg