Дует: Енрике + Шерцингер


Дует: Енрике + Шерцингер

enrike-shercinger-heartbeat-povekjeШто се случува во кариерата на шармантниот шпанец Енрике Иглезијас? Иако не толку активен на музичката сцена, од време на време знае да изненади со нов хит.

 

И овој пат богами направил добар избор за дует! Заедно со Никол Шерцингер ја снимија песната Heartbeat и спотот за неа.

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...