Шакира и Стинг во Белград


Шакира и Стинг во Белград

sakira-i-sting-vo-belgrad-povekjeАко сте обожаватели на Шакира или на Стинг, ова ви е шансата да посетите нивен концерт. Никогаш поблиску – и двајцата ќе настапуваат во Белград.

 

Концертот на Шакира е закажан за 9ти мај 2011, а на Стинг на 8 јуни 2011. Шакира својот настап во Србија ќе го одржи во склоп на светската турнеја на која го промовира својот албум Sale El Sol.

Вистински спектакл ќе биде и концертот на Стинг кој на турнејата под наслов Simphonicity,  ги изведува своите најголеми хитови следен од симфониски оркестар.

Картите ќе се најдат во продажба на 25 февруари. Сега имате и причина зошто да штедите.Wink

sakira-i-sting-vo-belgrad

Би можело да ве интересира:

Лана Дел Реј и The Weeknd играат на холивудскиот знак во новиот спот (видео) Новиот албум на Лана Дел Реј, „Lust For Life“ се очекува да биде објавен и пуште...
13-годишната оперска пејачка која заслужено доби златни сигнали од судиите на „Америка има талент“ Се притиснаа првите златни звучни сигнали за оваа сезона од „Америка има талент“...
Најдобрите дела на класичната музика Mожеби не сте едни од нив, но повеќето луѓе класичната музика ја сметаат за доса...

Најчитани неделава