Дино Мерлин на Евровизија


Дино Мерлин на Евровизија

dino-merlin-na-evrovizija-povekjeДино Мерлин е босанскиот претставник за овогодинешната Евровизија која ќе се одржи во Дизелдорф. Песната ќе биде отпеана на англиски, го носи...

 

...насловот Love in rewind. А, еве како звучи:

Би можело да ве интересира:

Ретро на денот: Што слушавме во 2003-та година? 13 години се навистина долг период, а доказ за тоа се и музичките стилови и арти...
9 светски хитови кои не знаевме дека се кавери Каверите на светските хитови се многу актуелни во денешно време. Така се пробија...
Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред раперот T.I. Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...

Најчитани неделава