Born this way - кантри верзија


Born this way - кантри верзија

born-this-way-kantri-verzija-povekjeПесната Born this way на Лејди Гага веќе 6 недели е на врвот на сите светски топ листи. Таа ги изненади фановите со нов официјален ремикс......– кантри верзија за нејзиниот моментален голем хит.

Звучи поинаку навистина – но, мора да признаеме дека воопшто не е лошо!

Би можело да ве интересира:

Се сеќаваме: 6-те најлегендарни настапи на Принц Музичката легенда Принц, почина во неговиот дом во Минесота, а она по што ќе ост...
Со 3 песни на Инстаграм, Coldplay го најави својот нов албум Coldplay почнаа да споделуваат мали делови од нивниот нов албум, „A head full of...
Кавер на песната „Space Oddity“ направен во вселената Најпосебниот кавер направен на песна на Дејвид Боуви воопшто. Дури слободно може...

Најчитани неделава