Најлошата пејачка продолжува


Најлошата пејачка продолжува

najlosata-pejacka-ne-se-otkazuva-povekjeНиту фактот што нејзината песна Friday која на YouTube до сега прегледана повеќе од 60 милиони пати, а воедно прогласена за најлоша песна......на сите времиња, нема да ја спречи 13 годишната Ребека Блек да го оствари својот сон. Таа навистина сака да биде ѕвезда.

Иако и понатаму е без издавачки договор, Ребека во студио во Л.А. го снима вториот сингл со наслов ЛОЛ, а најавува и деби албум.

najlosata-pejacka-ne-se-otkazuva

Ми се допаѓа тоа што јас пеам соодветно на мојата возраст и не се обидувам да бидам некој друг. Некои од песните на албумот може да е сметаат за тинејџерски, но сакам да бидат пристојни и чисти. Луѓето ми велат – ти си најлоша пејачка, ова е најлоша песна, но јас не ги перцепирам негативците.“, изјавила Ребека.

Ве потсетуваме на нејзината прва песна:

Би можело да ве интересира:

13-годишната оперска пејачка која заслужено доби златни сигнали од судиите на „Америка има талент“ Се притиснаа првите златни звучни сигнали за оваа сезона од „Америка има талент“...
Една девојка ја пее „Natural Woman“ во 17 различни гласови Колку прекрасно звучи ако седумнаесет различни гласови се спојат за да изведат е...
Се сеќаваме: 20 песни кои секоја девојка од `90-ите ги знае напамет Се сеќавате додека бевме во средно и основно училиште кога си ја потпевнувавме „...

Најчитани неделава