10 љубовни песни за Валентин


10 љубовни песни за Валентин

10-ljubovni-pesni-za-vecerДоколку вечерва славите сами со вашата најдрага личност во домашна роматична атмосфера, дозволете ни да ви помогнеме барем во изборот на музиката.

Во продолжение 10те најљубовни песни на сите времиња.

 

10. Billie Myers - Kiss the rain

 

9. Frankie Valli - Can't take my eyes off of you

 

8. LL Cool J - Doin' It

 

7. Savage garden - Truly, madly, deeply

 

6. Bryan Adams - Have you ever really loved a woman?

 

5. Marvin Gaye - Let's Get It On

 

4. Chris Isaac - Wicked Game

 

3. Barry White and The Love Unlimited Orchestra - Never Gonna Give You Up

 

2. Sade - No ordinary love

 

1. Michael Bolton - Can I thouch there

Би можело да ве интересира:

Брзо преслушување на сите рефрени од Евровизија 2017 62-ата Евровизија ќе се случи во Киев, Украина. Настанот ќе трае цели три дена н...
Најсмирувачката песна која некогаш ќе ја слушнете „The Flight of the Condor“  е песна напишана од композиторот Даниел Аломиа ...
Плеј листа за мотивација: 14 песни кои влијаат позитивно штом ги слушнете Без разлика на тоа дали во овој момент се соочувате со некакви тешкотии или пак,...

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg