У2 добија своја улица


У2 добија своја улица

u2-dobija-svoja-ulica-vo-njujork-povekjeЊујоршкиот градоначалник Мајкл Блумберг привремено преименуваше една улица на Менхетен во чест на ирскиот рок бенд Ју ту. Со цел да се одбележи...

 

 

...објавувањето на новиот албум на Ју ту и нивното гостување во шоуто на Дејвид Летерман, делот 53та улица во Мидтаун на u2-dobija-svoja-ulica-vo-njujorМенхетен, каде се снима шоуто на Летерман преименуван е во U2 Way.

Овој дел, помеѓу Бродвеј и Осмата Авенија ќе го носи името на ирскиот бенд една недела, изјавил Блумберг.

„Секој во овој град, вклучувајќи ме и мене, овие четворица Ирци, ги смета за почесни граѓани на Њујорк“, додава градоначалникот.

Новиот албум на Ју ту „No Line On The Horizon“, е прв студиски албум на ирскиот бенд во последните четири години, а се очекува да биде најпродаван албум во 2009 година.

Би можело да ве интересира:

Белата куќа згрозена од видеото во кое „гола Меланија“ игра пред рапер... Раперот T.I. ја навреди првата дама на САД, Меланија Трамп, во видео спотот во к...