Еве каде ќе бидеш оваа сабота!


Еве каде ќе бидеш оваа сабота!

Ланецот продавници за спортска опрема – Sport M и City Box – утре на 21 април ја отвораат најголемата спортска продавница во Македонија. 1200 квадратни метри со супер кул брендови како Адидас, Најк, Пума, Рибок, 4Ф и многу други.

eve-kade-ke-bides-ovaa-sabota-001.jpg

Лоцирана е на Качанички пат во Визбегово и во сабота ќе нуди неверојатни попусти и многу изненадувања. Постојат многу причини зошто треба да дојдете на отворањето, но еве ги најважните 3:

1. Супержурка. Ќе се случува целодневната забава, која ќе кулминира во периодот од 16 до 18 часот. Ќе дојдат многу познати фаци, а ќе има и диџеј и кул музика

2. Гоооолеми попусти!

3. Подароци! Секој што ќе дојде на отворањето ќе има шанса да си оди дома со топка од Светското првенство во Русија 2018, маичка од брендот F4 или пар од легендарните „Аdidas Stan Smith“ патики.

OUTLET - Grand Opening

🎈 Ве покануваме на Големо Отворање на најголемата продавница за спортска опрема во Македонија - ОUTLET + Sport M + City BOX 🎈 🎉 Многу забава, изненадувања, попусти и супер подароци 🎁 🗓️ Зачувајте го датумот: Сабота, 21.04 📍 Качанички пат, Визбегово 🕙 Почеток: 10:00 ч. Се гледаме таму 💯 #sportmlove

Posted by Sport M on Wednesday, April 18, 2018

Се надеваме дека ви дадовме супер предлог за тоа како да ја поминете оваа Сабота. Се гледаме во OUTLET.