Романтично, акустично доживување на Нокаут во Скопје Мериот хотел
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Романтично, акустично доживување на Нокаут во Скопје Мериот хотел

(Скопје, 28.12.2018) – Спектакуларен концерт на Нокаут се одржа завчера во наменски подготвената просторија на Скопје Мериот хотел. Концертот, кој траеше цели 2 часа, покрај тоа што беше уникатно, предновогодишно уживање кое се преточи во една магична вечер на романтични музички ноти и акустичен звук, им овозможи на сите љубители на музиката на Нокаут да бидат дел од снимањето во живо на новиот акустичен албум на бендот.

romanticno-akusticno-dozivuvanje-na-nokaut-vo-skopje-meriot-hotel-01.jpg

Нокаут настапи заедно со Игор Џамбазов, специјален гостин беше Гуру Харе, а концертот беше поддржан од Скопје Мериот, SATO, Ballantine’s, V-TAC, винаријата Тиквеш и македонската модна дизајнерка - Ирина Тошева.

romanticno-akusticno-dozivuvanje-na-nokaut-vo-skopje-meriot-hotel-02.jpg

romanticno-akusticno-dozivuvanje-na-nokaut-vo-skopje-meriot-hotel-03.jpg

romanticno-akusticno-dozivuvanje-na-nokaut-vo-skopje-meriot-hotel-04.jpg

romanticno-akusticno-dozivuvanje-na-nokaut-vo-skopje-meriot-hotel-05.jpg