Новогодишна Џез бајка за која долго ќе се зборува
Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк
Возач 20-06-2019
Продавач 20-06-2019


Новогодишна Џез бајка за која долго ќе се зборува

Во прекрасна предновогодишна атмосфера и преполна сала, битолскиот состав Фрагмент во "Центарот за култура“ во Битола го одржа новогодишниот концерт.

novogodisna-jazz-bajka-za-koja-dolgo-ke-se-zboruva.jpg

„Новогодишна џез бајка – будење на заспаната убавица“. На овој концерт Фрагмент изведуваше традиционални новогодишни и божиќни мелодии како и новокомпонирани поп мелодии во џез аранжман.

Покровителот на концертот „Божиновски часовници и накит“ потенцираше дека ќе се погрижи истиот да стане традиционален и да биде силен мотив за повторно враќање на културниот живот во Битола.

Погледнете ги фотографиите и ѕирнете во синоќешната магија која ја обзеде Битола.