Настан што го обележа летото - најголемото кино со автомобили во Велес


Настан што го обележа летото - најголемото кино со автомобили во Велес

nastan-shto-go-obelezha-letoto-najgolemoto-kino-so-avtomobili-vo-veles-01.jpg

Поради огромната заинтересираност и посетеност на претходните две проекции, на 09.08.2020 година (недела) со почеток од 19.30 часот на друга и многу поголема локација – паркингот на фабриката Smelt-Ing, организаторите на овој настан Ве повикуваат да бидете дел од еден од најспектакуларните настани ова лето во нашата држава - Drive in Cinema (Кино со автомобили) со проекција на летниот мега хит The Beach Bum со Метју Меконахи, Снуп Дог, Мартин Лоренс и многу други во главните улоги.

За ваше целосно доживување додека сте во автомобилот ќе ве забавуваат DJ Shorty P и DJ Popeye.

За да не слушате од другите каков настан сте пропуштиле - бидете вие дел од овој спектакл кој ќе биде на едно повисоко ниво од се што сте доживеале до сега. Резервирајте на тел 078/256-516 и 078/430-356. Не дозволувајте другите да ви раскажуваат. Бидете сведоци на нешто што никогаш не се заборава!

Facebook: https://www.facebook.com/events/4259696680770981/

Instagram: https://www.instagram.com/driveincinema_ve/

nastan-shto-go-obelezha-letoto-najgolemoto-kino-so-avtomobili-vo-veles-02.jpg

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg