Спонзорирано од:
Спонзорирано од ОгласиЗаРабота.мк


Beautyspot 2: Втора самостојна изложба на Иван Аџиевски на 8-ми ноември во КСП Центар – Јадро

beautyspot-2-vtora-samostojna-izlozhba-na-ivan-adzhievski-na-8-mi-noemvri-vo-ksp-centar-jadro-01.jpg

На 8-ми ноември 2022 година можете да ја погледнете втората самостојна изложба на македонскиот уметник Иван Аџиевски, во КСП Центар – Јадро.

Изложбата наречена Beatyspot 2 ќе биде отворена од 19 часот.

На втората самостојна изложба ќе бидат изложени 24 слики изработени во комбинирана техника, со употреба на различни сликарски медиуми и материјали на платно и на хартија.

Првата самостојна изложба Иван ја одржа во 2018 година во Концепт 37. Тогаш уметникот изложи дела работени во комбинирана техника акрил на платно.

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg