„No time to die“ – Новиот Omega часовник ќе брои време на нови заеднички моменти!


„No time to die“ – Новиот Omega часовник ќе брои време на нови заеднички моменти!

„Вистинската функција на човекот е да живее, а не да постои. Не треба да ги трошиме деновите само за да добиеме ден плус и да ги пролонгираме, туку треба да ги живееме и да го искористиме времето што ни е дадено“ - е  дијалог од новит Бонд филм кој најдобро го опишува вчерашниот настан организиран од „Божиновски часовници и накит“

no-time-to-die-noviot-omega-chasovnik-kje-broi-vreme-na-novi-zaednichki-momenti-01.JPG

Со вистински и искрени насмевки под маски, тимот на „Божиновски часовници и накит“ после подолга пауза повторно заедно со своите ВИП клиенти и тоа на симболичен настан со наслов „No time to die“

„Навистина сме пресреќни што после подолга пауза поради пандемијата, повторно имавме можност да се видиме и да споделиме насмевки со нашите драги пријатели. Ексклузивната предпроекција на новиот Џејмс Бонд 007 организирана специјално за нашите ВИП клиенти и промоцијата на новиот 007 Omega часовник беше одличен повод заеднички да си посакаме повеќе време за да бидеме заедно и во кое повторно ќе ја споделуваме нашата заедничка пасија кон часовничарството“, изјавија од Божиновски часовници и накит.

no-time-to-die-noviot-omega-chasovnik-kje-broi-vreme-na-novi-zaednichki-momenti-02.JPG

Настанот беше искористен за да се најави уште една средба наскоро со уште поважен повод – Повторното отворање на новодизајнираниот бутик на „Божиновски“ на ул. Македонија, со современ изглед и многу нови и инвентивни содржини за своите клиенти.

no-time-to-die-noviot-omega-chasovnik-kje-broi-vreme-na-novi-zaednichki-momenti-03.JPG

Во новиот салон посетителите ќе имаат можност детално и одблиску да се запознаат со Новитетите на Omega кои во моментот на својот пат низ Европа баш во овој бутик ќе бидат изложени од 13ти до 16ти октомври. Часовниците не се достапни во продажба, но достапни се за преднарачка по желба на клиентот.

no-time-to-die-noviot-omega-chasovnik-kje-broi-vreme-na-novi-zaednichki-momenti-04.JPG

Времето на повторни средби повторно се враќа во градот затоа што.... „No time to die“.

Повеќе фотографии од настанот:

Најчитани неделава

sonovnik-sidebar.jpg